Pelyx2012pelyx 05 июля 2016 г., 22:09:16 (7 лет назад)
+ 0 -
+ 0 -
Veronika080603
05 июля 2016 г., 23:19:14 (7 лет назад)

15 лістапада 2014 года адбыўся матч адборачнага турніру Еўра-2016 паміж зборнымі камандамі Беларусі і Іспаніі. Матч адбыўся на хатнім стадыёне іспанскай зборнай "Нуэва каламбіну", і іспанцам, здаецца, дапамагалі родныя сцены.
Беларусь прайграла Іспаніі ў гэтым матчы з разгромным лікам 3: 0. Дацкі суддзя Кенн Хансен залічыў тры мячы ў вароты нашай зборнай. Першы гол быў забіты Іска на васемнаццатай хвіліне матчу. Другі гол цераз хвіліну забіў Бускетс. Не вельмі добрую для нас традыцыю працягнуў Пэдра, які на пяцьдзесят пятай хвіліне забіў апошні гол іспанскай каманды ў гэтым матчы.
Такім чынам, па выніках гэтага матчу Беларусь пакуль займае перадапошняе месца ў сваёй групе. Наступны матч адборачнага туру наша зборная правядзе толькі вясной наступнага года. Будзем чакаць з нецярпеннем і надзеяй, што ён будзе больш паспяховым, чым гэты.

Помогите с беларускай мовай, пожалуйста!

напишите нататку на тему "Родны край"

адзначце складана залежныя сказы, у яких на месцы пропускау трэба паставиць коску: 1. И вось тут баба Прося упершыню задаволена

усмихнулася, кали убачыла_як у яе унучки ходзяць руки, месячы цеста.

2. Каб хлопчык трохи падцягнууся _ настауница параила часцей писаць дыктанты дома.

3. А вы чули, што _ кали хто наглядзицца у азёрную паду и памыецца ею, дак прыгажэйшым становицца.

4. ад бярозы, што пад ветрам раз пораз прыпадала да окна _ адарвауся и прылип жоуты лясток...

5. Кали сцихаюць самалёты, чуваць, як клепяць у вёсцы косы, бразгаюць у некага ля студни вёдры _ и кадахчуць на усё горла куры.

Адзначце складаназлучаныя сказы,у якіх правільна пастаўлены знакі прыпынку паміж часткамі ;

1)Каля самага берага,праўда,было гразна але праз метры два дно цярдзела і,здавалася,пахруствала пад нагамі
2) Усе хваляць салаўя за голас,а самаго артыста бачый далёка не кожны
3)Беларускія вадаёмы з чыстай празрыстай вадой,багатыя рыбай,спадабаліся норкам,і цяпер іх можна сустрэць у многіх раёнах рэспублікі
4)На прыпынка амаль ніхто не выходзіўі ніхто не заходзіў
5)Возьмешь у рукі такі каменьчык- і пальцы фарбуюцца ў ружовы колер

Вы находитесь на странице вопроса "напишы нататку пра падзею якая адбылася нядауна у публитыстычнам стыле", категории "беларуская мова". Данный вопрос относится к разделу "5-9" классов. Здесь вы сможете получить ответ, а также обсудить вопрос с посетителями сайта. Автоматический умный поиск поможет найти похожие вопросы в категории "беларуская мова". Если ваш вопрос отличается или ответы не подходят, вы можете задать новый вопрос, воспользовавшись кнопкой в верхней части сайта.